EZER: GEZİ DİRENİŞİNİ 8.YILINDA SELAMLIYORUZ « Hatay Yeni Haber Gazetesi

21 Temmuz 2024 - 22:47

reklam

EZER: GEZİ DİRENİŞİNİ 8.YILINDA SELAMLIYORUZ

Tüm Öğretmenler Birliği Sendikası(TÖB SEN) Merkez Yürütme Kurulu Başkanı Deniz Ezer, Gezi Parkı eylemlerinin 8. Yıldönümünde bir basın açıklaması yayınladı.

EZER: GEZİ DİRENİŞİNİ 8.YILINDA SELAMLIYORUZ
Son Güncelleme :

01 Haziran 2021 - 13:17

145 views

EZER: GEZİ DİRENİŞİNİ 8.YILINDA SELAMLIYORUZ

Tüm Öğretmenler Birliği Sendikası(TÖB SEN) Merkez Yürütme Kurulu Başkanı Deniz Ezer, Gezi Parkı eylemlerinin 8. Yıldönümünde bir basın açıklaması yayınladı.

reklam

Ezer, açıklamasında, “2013’te İstanbul’daki Gezi Parkı’na Topçu Kışlası’nı yeniden yapmak için başlayan inşaat çalışmalarını protesto etmek amacıyla düzenlenen ve daha sonra Türkiye’nin birçok noktasına yayılan eylemlerin 8. yıldönümü. Gezi olayları sırasında Mehmet İSTİF, Abdullah CÖMERT, Berkin ELVAN, Ali İsmail KORKMAZ, Ahmet ATAKAN, Ethem SARISÜLÜK, Mehmet AYVALITAŞ, Medeni YILDIRIM ve Hasan Ferit GEDİK hayatını kaybetti. Türk Tabipleri Birliği’nin açıklamasına göre, tazyikli su, yakın mesafeden biber gazı atışları ve plastik mermiden dolayı 7478 kişi yaralandı. Türkiye tarihinin en büyük halk hareketlerinden birisi olarak siyasal mücadele tarihindeki yerini alan Gezi Direnişi’nin üzerinden 8 yıl geçti.

MÜCADELEMİZ KESİNTİSİZ OLARAK SÜRECEKTİR

Cumhuriyet tarihi boyunca görülmemiş ölçüde geniş halk kesimlerini seferber eden direnişinin yarattığı ve hepimize yaşattığı değerler uğruna yaşamını yitiren Abdullah CÖMERT, Berkin ELVAN, Ali İsmail KORKMAZ, Ahmet ATAKAN, Ethem SARISÜLÜK, Mehmet AYVALITAŞ, Mehmet İSTİF, Medeni YILDIRIM ve Hasan Ferit GEDİK direnişin 8. yıl dönümünde bir kez daha saygıyla anıyoruz. Türkiye’nin demokrasi mücadelesi tarihinde eşi ve benzeri görülmemiş kitlesellik ve yaygınlıkta yaşanan ve 5 milyona yakın insanın aktif olarak katıldığı Gezi Direnişi’nin aradan geçen 8 yıla rağmen hatırlanmakta ve hafızalarımızdaki tazeliğini korumaktadır. Türkiye’de ekonomik, toplumsal, siyasal alanda yaşanan sorunların arttığı, iktidarın emek ve demokrasi güçlerine karşı çok yönlü olarak saldırılarını yoğunlaştırdığı bir dönemde Gezi Direnişi’ni yeniden hatırlamak önemlidir. Gezi Direnişi’nin 8. yılını geride bıraktığımız bu günlerde, meydanlarda korku duvarını aşarak, birbiriyle dayanışma içinde direnmenin ve kazanmanın tadına varmış olan, bu uğurda evlatlarını yitiren Türkiye halklarının demokrasi, barış ve kardeşlik taleplerindeki ısrarı ve mücadelesini kesintisiz bir şekilde kararlılıkla sürdürmekten başka çıkar yol görünmemektedir. TÖB SEN olarak Gezi Direnişi’nin 8.yılını selamlıyoruz” ifadelerini kullandı.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.