DOĞAKA 89. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI ARSUZ’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ « Hatay Yeni Haber Gazetesi

21 Temmuz 2024 - 01:17

reklam

DOĞAKA 89. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI ARSUZ’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

DOĞAKA 89. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI ARSUZ’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Son Güncelleme :

25 Temmuz 2019 - 11:36

132 views

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın(DOĞAKA) 89. Yönetim Kurulu Toplantısı,  24 Temmuz Çarşamba günü Hatay Valisi Rahmi Doğan başkanlığında Arsuz Kaymakamlığı ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Gerçekleşen toplantıya Hatay Valisi Rahmi Doğan, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Kahramanmaraş Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Zabun, Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Devrim Aksoy ve DOĞAKA Genel Sekreteri Onur Yıldız katılım gösterdi.

Gerçekleştirilen toplantıda DOĞAKA yetkilileri, 2019 yılı çalışma programı çerçevesinde ‘Mesleki eğitim altyapısının iyileştirilmesi, seracılığın geliştirilmesi ve az gelişmiş ilçelerde ekonomik ve sosyal altyapının geliştirilmesine yönelik programlara Hatay’dan 53, Kahramanmaraş’tan 41 ve Osmaniye’den 35 adet proje başvurusunun alındığını, alınan başvuruların değerlendirme çalışmalarının tamamlandığını, uygun görülmesi halinde başarılı projelerin kamuoyu ile paylaşılacağının altını çizdi.

Tüm bunların yanı sıra ‘Güdümlü Proje Desteği ve 2019 yılı teknik destek programı kapsamında başvuruların alınmaya devam ettiğini belirten yetkililer, bölgedeki firmaların ulusal ve uluslararası pazarda yer alması amacıyla fuar organizasyonlarına önem verdiklerini belirtti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.