DEVA Partisi Antakya ve Defne Kongreleri gerçekleştirildi  « Hatay Yeni Haber Gazetesi

4 Ekim 2023 - 11:19

DEVA Partisi Antakya ve Defne Kongreleri gerçekleştirildi 

 DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Hatay’da partisinin 1. Olağan Antakya ve Defne ilçe kongrelerinde konuştu. Konuşmasına Evvel Temmuz bayramını kutlayarak başlayan Babacan şu ifadeleri kullandı:

reklam
DEVA Partisi Antakya ve Defne Kongreleri gerçekleştirildi 
Son Güncelleme :

14 Temmuz 2021 - 15:57

169 views

DEVA Partisi Antakya ve Defne Kongreleri gerçekleştirildi 

Demokrasi ve Atılım Partisi Antakya ve Defne İlçe Kongreleri Genel Başkan Ali Babacan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Kongre Anemon Otel’de gerçekleştirildi. Yoğun katılımlı kongrede açılış konuşmasını DEVA Partisi Defne İlçe Başkanı İnan Beyazgül yaptı.

BEYAZGÜL: HEPİNİZ KONGREMİZE HOŞGELDİNİZ

DEVA Partisi Defne İlçe Başkanı İnan Beyazgül, Antakya ve Defne Kongresi’nde yaptığı konuşmada, “1. Olağan ilçe kongrelerimize hoşgeldiniz. Kongreler siyasi partilerin yol haritalarını belirler. Beni bu yolda yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederim. Bana sürekli soruyorlar neden DEVA diye? Yoksulluğa engel, yolsuzluğa engel, liyakat için, düşünce özgülüğü için, gençlerin sesi olmak için, aydın laik bir Türkiye için DEVA diyorum. Hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum” şeklinde konuştu.

ÇAKILI: VATANDAŞIN UMUDUNU GÖRDÜK

DEVA Partisi Antakya İlçe Başkanı Uğur Çakılı ise, “DEVA Partisi’nin Antakya ve Defne İlçe kongrelerini düzenlemek üzere medeniyetiyle, kültürüyle, hoşgörüsü ve gastronomisiyle dünyada bir eşi daha olmayan Antakya’mıza hoşgeldiniz. DEVA Partisi akıl ve istişareyle ortaya koyulan ilkelerle ve özellikle Genel Başkanımız Ali Babacan’ın özünde ve işinde iyi insan şiarıyla vatandaşlarımızla buluşmaya devam ediyoruz. Vatandaşlarımıza Ali Babacanın ismini söylediğimizde mutlu olduklarına şahit olduk. Sorunlara karşı çözüm önerilerimizi söylediğimizde dualarla karşılık bulduk. Bizlere umut aşılayan başta genel başkanımız Ali Babacan olmak üzere herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

COŞKUN: DEVA GÖNÜLLÜLERİ SALONLARI DOLDURACAK

DEVA Partisi Hatay İl Başkanı Sabit Coşkun, “Bugün Antakya ve Defne İlçe Kongreleri ile Hatay’da startı verdik. İnşallah devamı da gelecek. Biz bugün burada 1200 kişiyiz. Ama devamı da var. Babacan’lar bu salonları doldurmaya devam edecek. Bugün aramızda DEVA gönüllüleri ve aramıza yeni katılan çok sayıda isim var. Onlar da teşkilatlarımızda görev almaya başladılar. Biz sizin açıkladığınız tüm projeleri vatandaşlarımıza duyuracağız. Hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyor, kongrelerimizin hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

ERGİN: HEPİNİZİ ÇOK SEVİYORUZ

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat İşleri Başkanı Sadullah Ergin de kongrede yaptığı konuşmada, “Antakya’mızın ve Defne’mizin güzel insanları, Dörtyol’dan, Erzin’den Yayladağı’ndan ve diğer ilçelerden tüm vatandaşlarımızı çok seviyoruz. Kongrelerimiz hayırlı olsun” dedi.

Babacan: ‘Devlet kademelerini tüm vatandaşlarımıza açacağız’

 DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Hatay’da partisinin 1. Olağan Antakya ve Defne ilçe kongrelerinde konuştu. Konuşmasına Evvel Temmuz bayramını kutlayarak başlayan Babacan şu ifadeleri kullandı:

‘Yalnızlığın değerinin beş para etmediğini anladılar’

“Hükûmet Suriye politikasında ısrarlı yanlışını koruyor. Türkiye barışın tesisinde aktör olmalıydı. Gerektiğinde arabuluculuk yapmalıydı. Dar bir ideolojiyi tüm dış politika sathına egemen kılmanın peşine düştüler. Ülkemizi uluslararası arenada yapayalnız bıraktılar, adına ‘değerli yalnızlık’ koydular. Değere bak değere. Nerede değer? Yalnızlığın değeri beş para ettiğini anlayınca mı Sisi’nin peşine düşüyorsunuz? Maliyeti ülkemize çok ağır oldu.”

‘Suriye’de kalıcı çözümün yolu yapıcı ve gerçekçi diyaloglardır’

“Suriye’de kalıcı çözümden yanayız. Suriye halkının huzur ve barış içinde, güven içinde yaşamasından yanayız. Peki, bunun yolu nedir? Siyasi diyalogdur, diplomasidir. Ülkemizin ulusal güvenliği ve çıkarları için, çözümün bütün taraflarıyla yapıcı ve gerçekçi diyalogların gerçekleştirilmesidir.”

‘Eşit vatandaşlık anlayışından sapmayacağız’

“Kimsenin kimseye üstünlük taslamadığı, herkesin kendi kimliğiyle, olduğu gibi kabul edildiği bir ülkeyi inşa etmek için emin adımlarla ilerliyoruz. Etnik, dini, mezhebi ve kültürel tüm çeşitliliğimizi sahipleniyoruz. Toplumdaki tüm farklılıkları kapsayan ‘eşit vatandaşlık’ anlayışından hiçbir zaman sapmayacağız.”

reklam

‘Kazanılmış tüm hakların garantisi olacağız’

“Hiçbir vatandaşımız, devlet kapısının önünde korku ve endişe yaşamayacak. Devletin kademelerini, ayrımcılık yapmaksızın, bu ülkede yaşayan tüm vatandaşlarımıza, liyakati baz alarak açacağız. Topraklarımızın üzerinde yaşayan herkesin haklarını koruyacağız. Kazanılmış tüm hakların garantisi biz olacağız. Haklarımıza göz diken kimseye geçit vermeyeceğiz.”

 

‘Alevilerin sorunlarının çözümü için gereken adımları atmaya hazırız’

“Tüm vatandaşlarımızın, inançlarının gereğini korkusuzca ve huzurla yaşayabilecekleri özgür bir Türkiye’yi oluşturacağız. Ötekileşme hissi doğuran tüm uygulamalara son vereceğiz. Alevi vatandaşlarımızın başta ibadethanelerine ilişkin talepleri olmak üzere inanç, düşünce ve davranış temelindeki sorunlarının çözümü için de gerekli her türlü adımı atmaya hazırız.”

reklam

‘Matemde birleştik, yarınlarımızı beraber kuracağız’

“Bizler matemde birleşmiş insanlarız. Mutlu yarınlarımızı da hep beraber kuracağız. Toplumsal dayanışmamızı güçlendireceğiz. O mutlu yarınlarımızda; barışın sembolü defne ağaçları yeşerecek. Bu topraklarda illa gözyaşı akacaksa, o gözyaşları sevinç gözyaşları olacak. DEVA Partisi’nin damlaları, dupduru yarınlarımıza bereket gibi, kardeşlik gibi yağacak.”

 

‘Davetimiz, kuzunun kurda yem olmadığı bir Türkiye içindir’

“İnsanımızı yarınların Türkiye’sine davet ediyorum. Kimliği, inancı, ideolojisi ne olursa olsun herkesi özgürlük, adalet, ehliyet, fırsat eşitliği ve şeffaflık ilkeleri etrafında, yeni bir birlikteliğe davet ediyorum. Bu davet; konuşmaktan korkmayan, fikirlerden korkmayan, farklı kimliklerden korkmayan, birbirinden korkmayan cesur bir Türkiye içindir. Bu davet; kuzunun kurda yem olmadığı bir Türkiye içindir. Sürekli olarak korku pompalayan mevcut hükûmete, en kısa zamanda, sandıkta dersini vereceğiz.”

 

Babacan’ın programı akşam saatlerinde Defne İlçe Binası’nın açılışıyla devam edecek.

reklam

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.