DEVA Defne’ye görkemli açılış « Hatay Yeni Haber Gazetesi

4 Ekim 2023 - 11:21

DEVA Defne’ye görkemli açılış

DEVA Partisi Defne İlçe Binası Genel Başkan Ali Babacan’ın da katılımıyla hizmete girdi. İlçe Binası açılışına çok sayıda vatandaş da katılım gösterdi.

reklam
DEVA Defne’ye görkemli açılış
Son Güncelleme :

14 Temmuz 2021 - 21:54

430 views

DEVA Defne’ye görkemli açılış

DEVA Partisi Defne İlçe Binası Genel Başkan Ali Babacan’ın da katılımıyla hizmete girdi. İlçe Binası açılışına çok sayıda vatandaş da katılım gösterdi.

BEYAZGÜL: BUGÜN İKİ BAYRAMI BİR ARADA YAŞIYORUZ
Programın açılışında konuşan DEVA Partisi Defne İlçe Başkanı İnan Beyazgül, “Özellikle bu sıcak havada bizlere sabrettiğiniz için teşekkür ediyorum. Bugün sizlerle 2 bayramı bir arada yaşıyoruz. Sizlerle ve Genel Başkanımız Ali Babacan’ın katılımıyla ilçe binamızı açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. En zor zamanda bile vakur duruşundan ödün vermeyen Hatay her şeyin en güzeline layık. Sizlerle burada olmaktan dolayı mutlu olduğumu belirtiyorum. Bu açılış ilçemize ve partimize hayırlar getirsin” ifadelerini kullandı.


İlçe Başkanı Beyazgül’ün ardından konuşan Genel Başkan Ali Babacan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:
‘Yöneten zihniyeti ve iktidarı topyekûn değiştireceğiz’
“84 milyonluk ülkeyi tek kişinin keyfine mahkûm eden taraflı, partili cumhurbaşkanlığı sistemine karşıyız. Ülkeyi yöneten bu zihniyeti ve iktidarı inşallah topyekûn değiştireceğiz. Bu kötü yönetimi tarihin tozlu sayfalarına acı bir hatıra olarak bırakacağız.”


‘İktidarın dayattığı ‘makbul vatandaş kimliği’ni yırtıp atacağız’
“Ülkemizin batısıyla doğusu, kuzeyiyle güneyi aynı imkanlardan yararlanacak. Devlet yapısında işe alımlarda, yükselmelerde, üst düzey yönetimlerde herkese eşit fırsat tanınacak. Bugünkü iktidarın dayattığı ‘makbul vatandaş kimliği’ni yırtıp atacağız.”


‘Protesto hakkını istismar edip şiddet üretenlere de devletin ürettiği şiddete de karşıyız’
“Acıyı bile kutuplaştıran bu zihniyete; Ali İsmail Korkmaz için de, Ahmet Atakan için de, Abdullah Cömert için de içimizin yandığını göstereceğiz. Bu vesileyle 2013 yılında yaşanan Gezi Parkı protestoları sırasında orantısız güç kullanımı sonucu Ali İsmail’in, Abdullah Cömert’in ve Ahmet Atakan’ın ailelerine huzurlarınızda başsağlığı diliyorum. Gezi olayları tarihimizde önemli bir dönüm noktasıdır. Sadece çevre, yeşil, ağaç için, bu ülkenin taşı toprağı börtü böceği için haklı gerekçelerle sokağa çıkan vatandaşlarımız vardı. Biz onların hepsinin yanında olduk ve onları anladık. Bu karışık ortamdan istifade edip istismar etmeye, işi şiddete doğru evirmeye çalışanlar oldu. Bunların da farkındayız, şiddetin her türlüsüne karşıyız. Barışçıl gösteriler, protestolar, yürüyüşler şiddet içermedikten sonra anayasal temel bir haktır. Doğal insan hakkı olan protesto ortamını istismar edip orada şiddet üretenlere karşıyız, devletin ürettiği şiddete de karşıyız.”

reklam


‘Kamuda mülakat sistemini kaldıracağız’
“Alevi vatandaşlarımızın, Arap vatandaşlarımızın ayrımcı muamele karşısında incindiğini biliyoruz. Kamuda işe alımlarda ayrımcılıklar yaşandığını, liyakatin esas alınmadığını çok iyi biliyoruz. İşte biz o yüzden bu mülakat sistemini kaldıracağız. Hak eden hak ettiğini alacak.”

‘DEVA, çok kimlikli olmayı onur addedenlerin partisidir’
“DEVA Partisi, tek kimlik dayatan anlayışa geçit vermeyenlerin; tekçi anlayışı elinin tersiyle itenlerin partisidir. Türk, Kürt, Arap, Sünni, Alevi demeden her türlü ayrımcılığı yok edecek, Türkiye’nin tek partisidir. Türkiye gibi çok kimlikli, çok kültürlü olmayı bir zenginlik ve onur olarak addedenlerin partisidir.”

reklam


‘Defne’nin hastane eksikliğiyle ilgili bir adım atılmadı’
“Pandemi döneminde, 150 bin nüfuslu Defne’nin ihtiyaç duyduğu hastane eksikliğiyle ilgili bir adım atılmadı. Hastane demek can demek. Üstelik devletin önemli varlık sebeplerinden birisi vatandaşlarımıza sağlık hizmeti götürmek. Bu iktidar vatandaşına sağlık hizmeti sunmak zorunda. Ama maalesef, ilçemizde bir devlet hastanesi yok. Biz bu zihniyeti ve adaletsiz sistemi değiştireceğiz.”
Genel Başkan Babacan’ın ardından ilçe binası kurdele kesilerek hizmete açıldı.
Haber: Levent AŞKAR

reklam

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.