Bilgin, Defne’ye tesis yapılmasını istedi « Hatay Yeni Haber Gazetesi

4 Ekim 2023 - 14:34

Bilgin, Defne’ye tesis yapılmasını istedi

Defne Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Ahmet Bilgin, ilçenin çok sayıda sosyal tesise ihtiyacı olduğunu belirterek, ilçenin hak ettiği değeri görmesi gerektiğini savundu.

reklam
Bilgin, Defne’ye tesis yapılmasını istedi
Son Güncelleme :

23 Mayıs 2021 - 13:31

158 views

Bilgin, Defne’ye tesis yapılmasını istedi

 

Defne Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Ahmet Bilgin, ilçenin çok sayıda sosyal tesise ihtiyacı olduğunu belirterek, ilçenin hak ettiği değeri görmesi gerektiğini savundu.

Bilgin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Defne’de Büyükşehir ve Defne Belediyesinin hiç bir sosyal tesisi bulunmuyor!! Farkında mıyız? Harbiye Şelalesi mevkinde belediye sosyal tesisi ve piknik alanı, Aknehir -St Simon Manastırı belediye sosyal tesisi ve piknik alanı , Dursunlu – Kantara mevki belediye sosyal tesisi ve doğa keşif alanı. Turunçlu – Naura bölgesi belediye sosyal tesisi ve Asi yaşam alanı izleme. Ballıöz belediye sosyal tesisi ve piknik alanı..Doğa sporları. Döver ormanlık alan belediye sosyal tesisi ve piknik alanı ve doğa keşif parkuru. Harbiye Darmaşta bölgesi ( Dağ tepesinde) belediye sosyal tesisi ve piknik alanı ve panorama. Asi kenarında uygun olan bir iki yerde belediye sosyal tesisi.. kısa parkurlu tekne veya kayık gezinti alanı. Hidro restautant, gastronomi ve sosyal tesise dönüştürülmeli. Zengin Harbiye lezzetleri sunulmalıdır. Defne sınırlarında ki belirli değerlerimiz olan ziyaret çevrelerinde de sosyal tesisler kurup ziyaretçilere bu hizmeti vermek çok iyi olacaktır.

reklam


YAPMAYANLAR UTANSIN
Tabi belirtilen yerler öneri mahiyetinde olup Defne’mizin her bölgesinde farklı sosyal tesisler yapılabilir!!! Tüm bu tesislerin içinde, Defne’nin yöresel ürünleri, ipek kumaşları, el işleri ve sanatları, heykelleri, kamış ürünleri vs. icra edilmesi ve satışının yapılacağı çok güzel ufak atölyeler kurulmalı! Tüm bu tesislerin işletmesi belediyeye ait olacak. Hem istihdam yaratacak hem belediyeye gelir sağlayacak.. Ziyaretçilere uygun fiyatlara, kaliteli hizmet sunacak ve hijyen ortamlar yaratmış olacak. Halkımızın önemli bir kesimi ürünlerini satarak, sanatlarını icra ederek gelir elde edecekler. İnsanımıza sosyal alanlar yaratmış oluruz. Doğamızı ve çevremizi korumuş oluruz. Şehrimizde ki yaşam kalitesini arttırmış oluruz. Şehrimiz doğayla bütünleşmiş olur ve turizme büyük katkı sağlamış oluruz. İsteyene proje.. Yapmak zor mu? Zor Değil. İhtiyaç var mı? Elbette var. Neden yapılmıyor? İhmal ve sorumsuzluk. Hizmetsizlik mi ? Kesinlikle. Bu halk bunlara layık değil mi? Daha fazlasına layık. Bu halk ne yapmalı? Son söz HALKIN!! Yapmayanlar UTANSIN!” ifadelerini kullandı.

reklam

reklam

EN ÇOK KAZANANLAR

EN ÇOK KAYBEDENLER

EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

DÖVİZ KURU

BIST100
DOLAR
EURO
BITCOIN
ÇEYREK ALTIN
GRAM ALTIN