Bek Okulları öğrencileri sokak hayvanlarını besledi « Hatay Yeni Haber Gazetesi

3 Aralık 2022 - 15:47

Bek Okulları öğrencileri sokak hayvanlarını besledi

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinlikleri kapsamında Antakya Bek Okulları ilkokul öğrencileri bağışladıkları kedi ve köpek mamaları ile Antakya Belediye Parkı’ndaki sokak hayvanlarını beslediler.

reklam
Bek Okulları öğrencileri sokak hayvanlarını besledi
Son Güncelleme :

06 Ekim 2022 - 0:19

208 views
reklam

Bek Okulları öğrencileri sokak hayvanlarını besledi4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinlikleri kapsamında Antakya Bek Okulları ilkokul öğrencileri bağışladıkları kedi ve köpek mamaları ile Antakya Belediye Parkı’ndaki sokak hayvanlarını beslediler.

Beslemeye İskenderun’dan destek veren Sarı Zeybekler Derneği Hayvan Hakları Kulübü Başkanı Serap Çağrı, öğrencilerin sokak hayvanları için duyarlı davranmasından dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek şunları söyledi.“4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinlikleri kapsamında Hatay Bek Okulları öğrencileri ile kendi harçlıklarından biriktirdikleri parayla aldıkları kedi ve köpek mamalarını Antakya Belediye Parkı’ndaki bulunan sokak hayvanları besledik.

Reklam

Minik yavrularımızın hayvan sevgisi gerçekten görülmeye değer bir güzellikteydi. Öğretmenlerinin eşliğinde yaptıkları bu anlamlı ziyarette öğrenciler getirdikleri mamalar ile hayvanları kendi elleri ile besleme fırsatı buldular. Öğrencilerimizin bu anlamlı davranışı hayvanlara olan sevgisi gerçekten görülmeye değerdi.Daha sonra yine öğrencilerle sokak hayvanları barınağındaki canları da ziyareti ettik ve burada bulunan sokak hayvanları hakkında bilgiler aldık. Bizleri barınakta çok güzel bir şekilde ağırlayan barınak müdürü Ömer Çağın Avcı’ya teşekkür ediyoruz.

Reklam

Öte yandan bu etkinliğimizin gerçekleştirmemizde lojistik destekte bulunan  Hatay Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ahmet Kilisli’ye ve HBB Genel Sekreter Yardımcısı Metin Açık’a, Bek Okulları Koordinatör Müdürü ve Kurucusu Ali Bolat’a çocuklara hayvan sevgisini aşılayan Halis Özdeniz öğretmenimize, hayvansever arkadaşımız Efe İbrahim Atasoy’a ayrı ayrı teşekkür ederiz.”

Reklam

http://www.asitemizlik.com.tr, Bu Reklam Linki ile firmamıza başvuru yapanlara firmamız tarafından %10 indirim yapılacaktır.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam