Başkan Yavuz; “Yaşam her yaşta güzeldir” « Hatay Yeni Haber Gazetesi

22 Eylül 2023 - 11:26

Başkan Yavuz; “Yaşam her yaşta güzeldir”

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, 30 Haziran,  Emekliler Haftası ve Emekliler Günü münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

reklam
Başkan Yavuz; “Yaşam her yaşta güzeldir”
Son Güncelleme :

29 Haziran 2021 - 13:41

91 views

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, 30 Haziran,  Emekliler Haftası ve Emekliler Günü münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

reklam

“Toplumumuzun omurgasını oluşturan, geçmişten gelip geleceğimizi şekillendirerek Kültürel hafızamız ve Bilgi Hazinemiz olan Emeklilerimizin Emekliler Haftası ve Dünya Emekliler Günü kutlu olsun” diyen Başkan Yavuz mesajında şunları söyledi; Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emekliye ayrıldığı 30 Haziran 1927 gününü, “Emekliler Günü” ve 28 Haziran –  4Temmuz günlerini ise “Emekliler Haftası”  olarak kutlamaktayız. Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu, O milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Emeklilerimiz; Hayatlarının en verimli ve dinamik çağlarını devletine ve milletine hizmet ederek geçirmiş, ülkemizin kalkınmasına değerli hizmetler yaparak alın terlerini dökmüş, hizmet ve çalışma disiplini ile bizlere her zaman örnek olmuşlardır.

DÜNYA EMEKLİLER GÜNÜNÜ KUTLUYORUM

Bilgi ve tecrübeleriyle genç neslimizin ufkunu açan emeklilerimizin manevi desteğini her zaman yanımızda hissediyoruz. Onların bu hizmet ve desteğine karşılık bizlerde toplum olarak Devletimizden, emeklilerimize daha özgür ve refah düzeyi yüksek bir yaşam sağlanmasını bekliyoruz. Ülkemizin, kalkınmasına değerli hizmetler yapan, alın teri döken, emeklilerimizin, emeklilik döneminde sağlıklı, huzurlu ve refah içinde bir hayat sürmeleri en büyük isteğimizdir. Hiç şüphesiz ki toplumumuzun temel yapı taşı olan emeklilerimizin bizlerden sonra gelen nesillerimiz tarafından da baş tacı olarak her zaman hak ettikleri sevgi, saygı ve değeri görmeye devam ettiklerini görmek en büyük temennimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle, her yıl 28 Haziran ile 4 Temmuz tarihleri kutlanan, Emekliler haftası ve 30 Haziran Dünya Emekliler günü vesilesiyle Geçmişimizin Sahibi, Geleceğimizin Mimarları olan emeklilerimizin Dünya Emekliler gününü en içten duygularımla kutluyor, aileleri ve sevdikleriyle birlikte mutlu ve sağlıklı bir yaşam geçirmelerini diliyorum.” YAŞAM HER YAŞTA GÜZELDİR.” dedi.

reklam

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.