YAVUZ; “ÇOCUKLARIMIZA DEĞER VERDİĞİMİZİ GÖSTERMELİYİZ” « Hatay Yeni Haber Gazetesi

30 Ocak 2023 - 14:24

YAVUZ; “ÇOCUKLARIMIZA DEĞER VERDİĞİMİZİ GÖSTERMELİYİZ”

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, okulların 2022-2023 yılı birinci yarıyıl tatiline girmesi dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı.

reklam
YAVUZ; “ÇOCUKLARIMIZA DEĞER VERDİĞİMİZİ GÖSTERMELİYİZ”
Son Güncelleme :

20 Ocak 2023 - 10:24

146 views
reklam

YAVUZ; “ÇOCUKLARIMIZA DEĞER VERDİĞİMİZİ GÖSTERMELİYİZ”

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, okulların 2022-2023 yılı birinci yarıyıl tatiline girmesi dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı.

Reklam

“Çocuklarımızın okul başarıları, sadece kendilerini ve ailelerini değil bütün eğitim camiasının ve ülkemizi ilgilendirmesi bakımından üzerinde dikkatle eğilmemiz gereken bir husustur” diyen Başkan Yavuz mesajında şunları söyledi; ”Anaokulu, ilk ve ortaokullar ile liselerimizde birinci dönem yarıyıl tatiline girilirken öğrencilerimizin karnelerini iyi-kötü ceza anlayışı ile değerlendirmemeliyiz.

Reklam

Öğrencilerimizin başarıları karne notlarından ibaret değildir. Onları davranış ve tutumlarıyla değerlendirmeliyiz. Gerçek başarı ikisini birleştiren başarıdır.  Öğrencilerimizin karnelerindeki notları sadece onların eğitimdeki başarısını değil genel olarak hepimizin bu konudaki çabalarımızın sonuçlarını göstermektedir. Velilerimizin öğrencilerinin eğitimine yönelik ilgi ve alakaları başarıyı artıracaktır.

 

Reklam

Başta öğrencilerimiz olmak üzere Öğretmenlerimizin ve Velilerimizin göstermiş oldukları gayret ve çalışmaların semeresinin alındığı 1.Yarıyıl tatili başlarken; Velilerimizin öğrenci başarılarını değerlendirirken; başarısızlığın nedenleri ile karnenin durumu ve çocuğun içinde bulunduğu şartlar araştırmalı, başarısızlığa sebep olan etmenlerin giderilmesi için gereken plan ve programlı çalışmalar yapılmalıdır.

Reklam

Öğrencinin özgüvenini kıracak söz ve davranışlardan kaçınarak gelecek dönem derslerindeki başarısını yükseltmek için her zaman kendileriyle iş birliği ve yardım yapılacağını hissettirmeli, çocuklarımızın özgüveni asla sarsılmamalıdır. Çocuklarımızı hiçbir zaman diğer öğrencilerle kıyaslamamalıyız. Çocuklarımızın karnesi nasıl olursa olsun, onu sevdiğimizi, değer verdiğimizi gerçekçi bir şekilde göstermeliyiz. 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Dönemi 1. Yarıyıl tatili 20 Ocak Cuma günü karnelerin verilmesiyle 23 Ocak 2023 tarihinde başlayıp 04 Şubat 2022 Pazar günü akşamı sona erecektir. 5Şubat 2023 Pazartesi günü zillerin çalmasıyla dersler birlikte 2. Dönem başlamış olacaktır.

Reklam

Eğitim ve öğretim çağın gereklerine uygun olarak sürekli değişen, gelişen, birikim ve tecrübeler ışığında yenilenen bir süreçtir. Çocuklarımızın eğlenmesi, dinlenmesi ve yeni döneme enerjik başlaması için yarıyıl tatili iyi ve faydalı değerlendirilmelidir. Emeklerinden dolayı tüm öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve tüm velilerimizi kutlar, sağlıklı ve güzel bir tatil geçirmelerini dilerim.”2. dönemde de kaleminiz güçlü moraliniz ve motivasyonunuz yüksek olsun.”

Reklam

http://www.asitemizlik.com.tr, Bu Reklam Linki ile firmamıza başvuru yapanlara firmamız tarafından %10 indirim yapılacaktır.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam