NUŞİREVAN ELÇİ’DEN AÇIKLAMA: BAYRAĞIMIZDAN RAHATSIZ OLSAM CHP’DE OLMAZDIM! « Hatay Yeni Haber Gazetesi

30 Ocak 2023 - 14:52

NUŞİREVAN ELÇİ’DEN AÇIKLAMA: BAYRAĞIMIZDAN RAHATSIZ OLSAM CHP’DE OLMAZDIM!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Danışmanı Nuşirevan Elçi, parti genel merkezinde Rudaw’a verdiği röportajda Türk bayraklarının kaldırıldığı iddiasına ilişkin basın açıklamasında bulundu. Elçi:”Kurum yetkilileri özür dileyerek söz konusu değişikliği kendilerinin yaptığını, sorumluluğun ve yanlışın kendilerine ait olduğunu belirtmişlerdir” dedi.

reklam
NUŞİREVAN ELÇİ’DEN AÇIKLAMA: BAYRAĞIMIZDAN RAHATSIZ OLSAM CHP’DE OLMAZDIM!
Son Güncelleme :

12 Ocak 2023 - 16:24

91 views
reklam

NUŞİREVAN ELÇİ’DEN AÇIKLAMA: BAYRAĞIMIZDAN RAHATSIZ OLSAM CHP’DE OLMAZDIM!Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Danışmanı Nuşirevan Elçi, parti genel merkezinde Rudaw’a verdiği röportajda Türk bayraklarının kaldırıldığı iddiasına ilişkin basın açıklamasında bulundu. Elçi:”Kurum yetkilileri özür dileyerek söz konusu değişikliği kendilerinin yaptığını, sorumluluğun ve yanlışın kendilerine ait olduğunu belirtmişlerdir” dedi.

Reklam

Geçtiğimiz günlerde Nuşirevan Elçi, Rudaw’a ile bir görüşme gerçekleştirmiş, o görüşme de de salonda Türk bayrağının olmaması büyük tepkilere neden olmuştu. Nuşirevan Elçi, parti genel merkezinde Rudaw’a verdiği röportajda Türk bayraklarının kaldırıldığı iddiası ile ilgili bugün yazılı açıklama yaptı.Nuşirevan Elçi, açıklamasında, “Bir süredir kamuoyunun gündeminde, bir televizyon kanalına vermiş olduğum mülakat üzerinden bana ve partimize karşı yalan ve eksik bilgilerle bir iftira kampanyası yürütülmektedir. Günlerdir bir akıl tutulması izliyoruz. Bir basın kuruluşu ile yapılan röportajda, bayrağımızı kaldırdığım iddiası sadece kötü niyetli değil son derece de absürttür” dedi. “Mülakatın gerçekleştiği gün yoğun gündemden dolayı hızlıca salona girip, bana gösterilen yerde oturarak mülakatı tamamlayıp, yetişmem gereken görüşmeler olduğu için yine hızlıca salondan çıktım” diyen Elçi, “Ne röportaj öncesinde ne de sonrasında henüz yeni katıldığım partimin basın odasının düzenine ilişkin bir bilgim yoktur. Bu halde iddia olunan değişiklikten sorumlu tutulmam abesle iştigaldir. Tüm kamuoyu gibi ben de haberlerde okuyunca durumu öğrendim” ifadelerini kullandı.

Reklam

“KURUM YETKİLİLERİ ÖZÜR DİLEDİ”CHP’nin ilgili kişilerinin röportajı yapan Rudaw ile görüştüğünü belirten Elçi, “Konu hakkında açıklama istemiş, kurum yetkilileri özür dileyerek söz konusu değişikliği kendilerinin yaptığını, sorumluluğun ve yanlışın kendilerine ait olduğunu belirtmişlerdir” dedi.“BEN BİLEREK CHP’YE KATILDIM”Elçi, şöyle devam etti: “Her şeyden öte ülkemizin bayrağı ile bir sorunum veya tahammülsüzlüğüm olsa, değil CHP, Türkiye’de herhangi bir partide zaten siyaset yapmazdım. CHP bu ülkenin kurucu partisidir ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bayrağına, milli değerlerine bağlı bir partidir. Ben katıldığım partinin ilkelerini ve değerlerini bilerek ve benimseyerek bu partiye katıldım.”

Reklam

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM”Nuşirevan Elçi, son olarak şunları ifade etti: “Bu konuda kamuoyunun hassasiyetini saygıyla karşılıyor, şahsımın ve partimin hedef haline getirildiği tartışmanın sonlanması için bu açıklamayı yapma gereği duyduğumu ifade ediyorum. Partim ve şahsımla ilgili akla gelmeyecek haberler yapan, paylaşımlarda bulunan kişiler hakkında suç duyurusunda bulunacağımı da kamuoyuna bildiriyorum.” dedi.

Reklam

http://www.asitemizlik.com.tr, Bu Reklam Linki ile firmamıza başvuru yapanlara firmamız tarafından %10 indirim yapılacaktır.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam