Milletvekili Yayman muhtarlar ile bir araya geldi « Hatay Yeni Haber Gazetesi

14 Nisan 2024 - 08:56

Milletvekili Yayman muhtarlar ile bir araya geldi

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman,  Kırıkhan’da mahalle muhtarları onuruna iftar yemeğe verdi.

reklam
Milletvekili Yayman muhtarlar ile bir araya geldi
Son Güncelleme :

26 Nisan 2022 - 10:20

191 views

Milletvekili Yayman muhtarlar ile bir araya geldi

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman,  Kırıkhan’da mahalle muhtarları onuruna iftar yemeğe verdi.

Kırıkhan Belediyesi Şehit Gülşah Güler Sosyal Tesislerinde düzenlenen iftar yemeğine ilçe mahalle muhtarları, Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Ak Parti İlçe Başkanı Ömer Erdal Çelik ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Muhtarlar onuruna iftar yemeğini veren Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman  “ Muhtarlarımız bizim yol arkadaşlarımızdır. Muhtarlarımız ile uyum içerisinde çalışarak halkımıza en iyi hizmeti en doğru zamanda getirmeye çalışıyoruz“ dedi.

Reklam

http://www.asitemizlik.com.tr, Bu Reklam Linki ile firmamıza başvuru yapanlara firmamız tarafından %10 indirim yapılacaktır.

 

ÇİFTÇİLERİMİZİN SORUNLARINI ÇÖZÜYORUZ

Milletvekili Hüseyin Yayman konuşmasını şöyle devam ettirdi “ Bölgemizin en önemli sorunlarından birisi tarımdaki sulama suyuydu. Tahtaköprü Barajını 9 metre yükseltip, su tutma kapasitesini 180 milyon metreküpten 450 Milyon metreküpe çıkardık. Menzelet Barajından Tahtaköprü Barajına su takviyesini sağlayacak kanal tamamlandı. Geçtiğimiz yıl Ekim sezonunda çiftçilerimizin su ihtiyacını karşılamak için 60 milyon metreküp su Tahtaköprü barajına takviye yapıldı.  Bu sezon Tahtaköprü Barajında 180 milyon metreküp su bulunmaktadır. Çiftçilerimiz ekimlerini güvenle yapabilecek durumdadır. Ancak suyu tasarruflu kullanmak gerekiyor. Bölgemize 3 adet gölet oluşturulmaktadır. Bunun dışında Reyhanlı Barajına Taktaköprü barajından su takviyesi yapılacak kanalın yapım çalışmaları sürüyor. 3 km. kapalı tünel yapılmaktadır. Yine bölgemiz çiftçilerine yönelik kapalı sistem sulama projesi devam ediyor. Tahtaköprü Barajından Karadurmuşlu bölgesine kadar 37 km boyunca çiftçilere kapalı sistemle su ulaştırılacak. Bunun maliyeti 1 milyar 300 milyondur. Türkiye yarı kurak bir iklim bölgesinde ve düşen yağışlar mevsimlere göre farklılık gösteriyor. Özellikle sulamanın yapıldığı yaz aylarında yağışlar en aza iniyor. Bu yüzden yağışlı mevsimdeki suları baraj ve göletler vasıtasıyla biriktirmek ve yaz aylarında sulamada kullanmak zorundayız. Bu suları kullanırken de en tasarruflu sulama sistemi ne ise onu kullanmalıyız. Biriktirdiğimiz sular sınırsız değil. Bu nedenle Kapalı sistem sulama projesi hayata geçiriliyor“ dedi.

Reklam

BÖLGENİN İŞSİZLİĞİNİ ÇÖZMEYE ÇALIŞIYORUZ

Bölgemizin en önemli sorunlarından birisi olan işsizliğe çözüm getirmek için Kırıkhan Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarına ağırlık verildiğini belirten Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman “ 52 fabrikanın geçici yer tahsisi gerçekleştirildi. Yakın bir zamanda buralarda fabrikaların bacaları tütmeye başlayacak. Bölgede ekonomik bir gelişimin yanı sıra yaklaşık 5000 kişiye iş istihdamı sağlanmış olacaktır. Yine, Mobilyacılar Sitesi kurulmasının önündeki tüm engeller kalktı ve yakın bir zamanda binlerce kişiye iş imkanı sağlanacak. Marangozlar esnaflarımız iş büyüterek mobilya sektörüne geçiş yapacaklar. Fabrikalaşma sürecinde kendi patentlerini oluşturup, Türkiye sektöründe önemli yerlere geleceklerdir.  Kırıkhan Kapalı Spor Salonu, Kırıkhan Hükümet Konağı bitmek üzere. Kırıkhan’daki tarihi Sarı Okul,   Bilim ve Sanat Merkezine dönüştürülecektir.“

BOŞ DURMAYIP, HİZMET ÜRETİYORUZ

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman tüm bu hizmetlerin bölge halkının sorunlarını çözmek yaşam standardına yükseltmek için gerçekleştirildiğine dikkat çekti. Yayman; “Halkımızın nerede bir sorunu varsa, biz oraya mutlaka el atmışızdır.  Sorunu çözmek için var gücümüzle çalışmışızdır. Ak Parti ne yapıyor diyenlere en güzel cevabı hizmetleriyle vermektedir. Biz kim ne derse desin, halka hizmet vermeye sorun çözmeye devam edeceğiz” dedi.

Reklam

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.