Bayır: İslam aleminin bayramını kutluyorum « Hatay Yeni Haber Gazetesi

16 Temmuz 2024 - 16:36

reklam

Bayır: İslam aleminin bayramını kutluyorum

Memleket Partisi Kırıkhan İlçe Başkanı Mustafa Bayır, yayınladığı mesaj ile İslam âleminin Kurban Bayramı’nı kutladı. Memleket Partisi Kırıkhan İlçe Başkanı Mustafa Bayır, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda “Kurban ibadettir, paylaşmak ise kardeşliğin ifadesi” dedi.

Bayır: İslam aleminin bayramını kutluyorum
Son Güncelleme :

19 Temmuz 2021 - 17:42

175 views

Bayır: İslam aleminin bayramını kutluyorum

Memleket Partisi Kırıkhan İlçe Başkanı Mustafa Bayır, yayınladığı mesaj ile İslam âleminin Kurban Bayramı’nı kutladı. Memlelet Partisi Kırıkhan İlçe Başkanı Mustafa Bayır, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda “Kurban ibadettir, paylaşmak ise kardeşliğin ifadesi” dedi.

reklam


Bayır, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Birbirimize kenetlenmemize vesile olan bayram günlerini yaşıyoruz. Bayramlar, yaşlısı genci, fakiri zengini ile hep birlikte olduğumuz en önemli günlerdir. Aynı sofrada bir arada olmamız için dinimizin, inancımızın ve geleneklerimizin bize sunduğu en özel günlerdir. Ne mutlu ki Türkiye Cumhuriyeti bayrağı altında huzur dolu, barış dolu bir Kurban Bayramı´na daha merhaba diyoruz. Kurban ibadettir, paylaşmak ise kardeşliğin ifadesi. Paylaşmanın ön plana çıktığı bu özel günlerde bir olmanın ve yardımlaşmanın bilinciyle hareket etmeliyiz. Ülkemize sığınan mazlum komşularımız başta olmak üzere haksızlığa uğrayan Doğu Türkistan’daki soydaşlarımız ve bütün İnsanlığın yanında olan büyük ve güçlü bir ülke olmak, kutuplaştırmaların bittiği, gelecek nesillerimizin dirlik ve düzeni için dua etmeliyiz. Kurban Bayramı vesilesiyle bir araya gelerek kurbanlarımızı keseceğimiz bu günlerde, normalleşmeyi virüsten kurtulma sayarak taşkınlık yapmadan, dünyada ülkemizde ve şehrimizde yaşanan virüs tehlikesi nedeni ile dikkatli olmamızı ve bayramlaşmalarımızı mesafemizi koruyarak yapmamızı ümit ederek, tüm İslam âleminin Kurban Bayramı´nı kutluyorum.”

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.