Başkan Güzel karne sevincine ortak oldu « Hatay Yeni Haber Gazetesi

30 Ocak 2023 - 15:37

Başkan Güzel karne sevincine ortak oldu

Defne Cengiz Topel İlkokulu’nda öğrenciler, karne almanın sevincini ve heyecanını Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel ile birlikte yaşadılar.

reklam
Başkan Güzel karne sevincine ortak oldu
Son Güncelleme :

21 Ocak 2023 - 11:55

160 views
reklam

Başkan Güzel karne sevincine ortak oldu

Defne Cengiz Topel İlkokulu’nda öğrenciler, karne almanın sevincini ve heyecanını Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel ile birlikte yaşadılar.

Renkli görüntülere sahne olan karne dağıtım töreninde Başkan Güzel, tüm öğrencileri tebrik ederek, tatil döneminde bol bol dinlenmeleri ve kitap okumayı da ihmal etmemeleri tavsiyesinde bulundu. Karne törenine Defne Kaymakamı Kadir Okatan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan da katılım gösterdi.

2022-2023 eğitim ve öğretim yılının yarıyıl tatiline girmesiyle birlikte Defne’de okuyan öğrenciler de, merak ve heyecanla bekledikleri karnelerine kavuştular. İlkokulun minik öğrencileri Kaymakam Okatan, Başkan Güzel ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan’ı çiçeklerle karşıladılar. Protokol üyeleri daha sonra sınıfları tek tek dolaşarak öğrencilerin karnelerini dağıttılar.

BAŞKAN GÜZEL: ÇOCUKLARIMIZ, ÇOK ÇALIŞARAK İYİ BİR TATİLİ HAKETTİ

Karnelerini dağıttığı tüm öğrencilere öncelikle ikinci yarıyıl dönemi sonrasında da tüm eğitim hayatlarında başarılar dileyen Başkan İbrahim Güzel, öğrencileri tek tek tebrik ederek, tatil döneminde bol bol dinlenmelerini fakat kitap okumayı da ihmal etmemeleri tavsiyesinde bulundu. Başkan Güzel, “Bir eğitim ve öğretimin daha yarı yıl tatiline giriyorsunuz. Tatil sizlerin en doğal hakkı. Çok ders çalıştınız, kitap okudunuz, ödevlerinizi yaptınız. Hepinizi canı gönülden kutluyor, başarılarınızın devamını diliyorum. Sizlerin heyecanına ve mutluluğuna ortak olmak istedim. Kitaplarınızı okuyun, bol bol dinlenin ve oyun oynayın. Ama sanal oyunlardan çok daha fazla gerçek oyunlar oynayın. Çünkü arkadaşlarınızla, abilerinizle, ablalarınızla oynayacağınız gerçek oyunlar sizlerin fiziki ve ruhsal gelişiminizde önemli rol oynar” diye konuştu.

Reklam

ONLARIN YÜZLERİNDEKİ GÜLÜMSEME EKSİK OLMASIN DİYE ÇALIŞIYORUZ

Başkan Güzel, karne dağıtımı ile ilgili yaptığı açıklamada şu görüşlere de yer verdi; “Çocuklarımız yarıyıl tatiline girdi.  Çocuk, yarıyıl tatili ve kar özdeşleşmiştir. Kar yağmadı şu ana kadar. İnşallah yağar da aldıkları karneler, anne babalarının ve bizim hediyelerimizle birlikte iyi bir tatil dönemi de geçirirler. İkinci döneme dinlenmiş ve dingin olarak girerler. Bizler, sadece kendi çocuklarımız için değil tüm çocuklarımız için varız. Yüzlerindeki gülümseme hiç eksik olmasın diye çalışıyoruz.  Çünkü çocuk hayattır. Özellikle anasınıfı ve birinci sınıf öğrencilerimizin ilk karne heyecanları gözlerinden okunuyordu. Onlara karne dağıtırken bizler de eski günlerimize gittik. O günlerdeki heyecanı yeniden yaşadık. Allah tüm çocuklarımıza hayırlı, sağlıklı ömür versin.”

Başkan Güzel büyük fedakarlıklarla çocukları yetiştiren tüm öğretmenlere de teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

http://www.asitemizlik.com.tr, Bu Reklam Linki ile firmamıza başvuru yapanlara firmamız tarafından %10 indirim yapılacaktır.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam